Během roku 2015 přibylo do rubriky Reference 210 Vašich zkušeností (k 26.12 2015).  Jejich počet se zvednul z 151 na 361 a než uhodí půlnoc 31.12. 2015, tak jich ještě pár přibyde.
Velmi dobře vyjadřují témata, s kterými jsem se setkávala a která klienti chtěli řešit.
Snažila jsem se z těch 258 referencí vyextrahovat různé informace. Nebylo to lehké, přeci jen je to opravdu hodně textu, takže počtově to určitě nebude sedět přesně, ale snaha byla.
Spočítala jsem nebo se spíše snažila počítat jednotlivá řešená témata, ale než se k nim dostanu, tak tu na úvod má pár zajímavostí.
Za rok 2015 se ve Vašich referencích objevilo
17 krát slovo „zázrak“ nebo jeho varianty.
11 krát slovo „kouzelnice“ nebo „kouzelné“
A 5 krát slovo „nevěřící“ či „nevěřila“

Esence nic nemění za nás. Pomáhají nám najít jiný pohled na svět, vydolovat z nás sílu čelit nepříznivým okolnostem, sílu bojovat s našimi strachy, úzkostmi, sílu se více ovládat.

Slíbily jsme si, že si po pár týdnech napíšeme ohledně mého zlepšení. Musím se Vám přiznat, že se stal skoro zázrak. Po pár dnech užívání ( někdy až 6x denně ) se mi samo od sebe podařilo najít zcela jiný úhel pohledu na " nešťastný rok 2012 " , který do této doby ve vzpomínkách nesmírně bolel.
Uvědomila jsem si, že v mnoha směrech se jednalo o šťastný rok a většina "tragedií " se stala právě proto, abych se posunula dál. Podařilo se mi uvědomit si právě ty krásné chvíle a na tento rok již myslím s klidem ( dokonce jsem již vyhodila diář 2012, nad kterým jsem do nedávna sedávala a "hrabala" se v těch bolestivých událostech, vnitřně to cítím jako jakési uzavření ) Za toto jsem Vám nesmírně vděčná a mnohokrát děkuji, jste opravdu Anděl :-) Nyní bych poprosila o namíchání esencí nových a ráda bych se zaměřila především na moje sebevědomí a sebedůvěru.
Martina

A teď k jednotlivým řešeným tématům.

Napočítala jsem 25 referencí, ve kterých se mluvilo o dětech. Když mají naše děti starosti a bolí je duše, je to pro nás horší, než když s tím bojujeme my. Tady jedna reference za všechny.

Dobrý den paní Martino,

děkuji za zájem. Musím Vám velmi poděkovat, protože synův psychický stav se opravdu výrazně zlepšil. První změny jsem začala pozovat po necelých 14 dnech užívání.
Podle reakcí učitelek z mš, už se začal více projevovat mezi dětmi, víc si věří a nenechává si už vše líbit. Dokonce má za sebou i první dětskou šarvátku, kdy si nenechal líbit facku od spolužáka a oplatil mu jí.

A také si přestal stěžovat na bolesti bříška a hlavy, které měl spojené se svými úzkostmi.
Prošli jsme i velkou zkouškou, když jsem musela minulý týden odjet na 3 dny na služební cestu do Itálie. Slzičky byly, ale už to nebyl ten panický strach se zvracením a teplotou, ustál to.

Myslím, že opravdu je vidět zlepšení díky Bachovkám a trochu možná i mým přístupem k němu, samozřejmě největší díky patří Vám! 
Andrea 

tn Depositphotos 5609339 original

Skupina, která tvoří v rubrice Reference zaručeně menšinu, jsou muži. V letošním roce jich ale použilo Bachovy esence mnohem více než loni. A také jich poměrně dost bylo na osobní konzultaci. V referencích jsem sice napočítala jen 3 od mužů, ale těch spokojených bylo více.

Musím říct, že se cítím opravdu lépe, říkal jsem si, že je to placebo, nebo že si to jen namlouvám, navíc mi pomohla dvoutýdenní dovolená v zahraničí u moře a sluníčka, ale opravdu i kapky myslím sehrály svoji roli. Už nejsem tak podrážděný, i za volantem to pozoruji,netroubím, pouštím třeba všechny na přechodu, dávám přednosti, snažím se lidem odpouštět, být na mě milý. Pravdou je, že se někdy přistihnu, že to prostě nezvládám, že ještě nejsem tak silný to vše zvládnout, někdy mi to ujede, ale opravdu výrazně méně a navíc si ty chyby přesně uvědomuji. Jsem klidnější, komunikace s kolegy i lidmi je lepší, snažím se být pozitivní, ani lidé mi už tolik nevadí. Vypadá to, že jen chválím, ale opravdu pozoruji změnu. Vím ještě, že mám před sebou dlouhou cestu, ale tohle je opravdu velký první krok. Lukáš

tn Depositphotos 5228805 original

Početnou skupinou klientů jsou také zvířátka. Letos hlavně kočičky a pejsci. Speciálně toto vánoční období je pro ně náročné. Referencí jsem našla 5. Tady krátká reference paní Ivy o její fence.

Z mé fenky mám pocit, že je veselá!! Hraje si, blbne s dalšími ..už jen neleží ;) 
Iva

Depositphotos 23940851 original

Často je vhodné, když se pomocí bachovek harmonizuje více lidí v rodině. Nejčastěji je to dítě nebo děti a matka. Takových referencí jsem našla 13. Děti jsou často ovlivňované našimi náladami, zpětně zase ony ovlivňují nás a někdy se to celé zvrhne v takový kolotoč negativních emocí, z kterého se jen těžko vystupuje.

Dobrý den,
je znát, že chování syna se zlepšilo. Sice ještě stále vzdoruje, ale dá se s ním domluvit lépe než předtím a záchvaty vzteku jsou u něj méně často. I já už nejsem tak vynervovaná a jsem klidnější.
Moc děkuji.
Marie  

tn Depositphotos 3460240 l

Bachovy esence s emohou kombinovat s jakýmikoliv léky a tak mne často kontaktují lidé, kteří berou třeba antidepresiva a bojují s depresemi. Bachovky mohou být výbornou podporou v takových momentech. Mezi referencemi jsem našla devět těch, které se nějak dotýkají tématu depresí.

Milá paní Martino.
Bachovy kapičky mě vrátily do života, moc mě pomohly, kdo to nezkusí, nepochopí.
Celý život jsem se trápila méněcennosti, vyhýbala se společnosti, vadila mi hromadná doprava, všechno negativní jsem si dávala za vinu. Říkala jsem si co jsem to za člověka, kde jsem udělala chybu, že se stalo, to co se stalo, že jsem zbytečný člověk.
Nejhorší bylo, že jsem nemohla usnout a spát, stále se mě honily hlavou, scénáře, příběhy mého trápení v manželství z kterého jsem se bála odejít, abych neublížila dětem, potom problémy, kterými si procházeli moji blízcí.
Mockrát jsem chtěla skončit se životem, ještě včas jsem si stačila uvědomit, že děti jsou pro mě vším a jediným velkým štěstím, co mě v životě potkalo a co by s nimi bylo, kdybych odešla? Manžel neměl o děti ani o mě žádný zájem. Prostě mé trápení trvalo už 
tak dlouho. Nedokázala jsem se z toho stavu sama dostat. Léta jsem brala léky na deprese.
Teď dobírám třetí lahvičku esenci a je ze mě úplně jiný člověk. Škoda, že jsem o nich nevěděla dříve.
Paní Martino, přestala jsem užívat jeden lék na deprese, druhý mě lékař snížil na polovinu, věřím, že to postupně půjde bez nich.
Přeji vám krásný den, moc děkuji za vaši pomoc a přeji vám mnoho dalších klientů, kterým se díky vám změní život k lepšímu.
Vašim klientům přeju, aby si dodaly odvahu a svěřili se vám se svým trápením a vyzkoušeli Bachovy esence.
Vaše vděčná klientka Lada

tn Depositphotos 12175747 original

U další referencí se nedá určit jeden jediný problém, ale jejich motivem je často změna. Životní změna. Ať už velká nebo malá. Změna, ke které se klientky často nemohly odhodlat roky  a s esencemi to najednou šlo. Našla jsem 15 referencí s tímto motivem.

Velice mi bachovy esence namíchány paní Martinou pomohly. Vyřešila jsem po 6 ti letech vztah který nefungoval a začala žít sama pro sebe. Zbavila jsem se 15 ti kilo tuku a tím určitě nekončím. Jsem na správné cestě k tomu, abych měla fungující vztah se super mužem a konečně se měla podle svých představ. Celkově jsem se vnitřně zklidnila, ale na druhou stranu jsem začala žít plnohodnotný a akční život. Bachovky mě změnily o 180 stupňu a kamarádi tvrdí že mnohem víc. Moc děkuji a doporučuji 
Vlasta Kohoutová 

tn Depositphotos 7855369 original


Absolutně nejčastější problém, se kterým se setkávám při osobních nebo emailových konzultací jsou strachy a úzkost. Často vyhrocené do panických atak. Našla jsem 47 referencí, kde se změna v toto oblasti zmiňuje. Strach a úzkost jsou pocity, které velmi negativně ovlivňují náš život. Pokud se s nimi naučíme pracovat a postupně je i zcela odstraníme, myšleno ty zbytečné a vyhrocené úzkosti a strachy, život najednou dostává úplně jiný náboj.

Dobrý den, 

určitě se toho změnilo hodně, úzkosti ustoupily, samozřejmě, že úplně pryč nejsou, ale stavy kdy jsem se cítila opravdu špatně ( třes, strach) už nejsou. Občas cítím jemné chvění v hrudníku, ale oproti předchozím stavům se to nedá srovnávat. A aby mě nepříjemné pocity budily v noci to už se taky nestane. Dokonce i prášky na uklidnění jsem přestala brát po 2 týdnech. Co tedy musím říct je, že první týden mi bylo pořád stejně špatně někdy i hůř, ale cca po týdnu vše odeznělo. Je to opravdu zázrak co tyhle úžasné kapky dokážou. Tímto Vám velice děkuji, opravdu mi pomohly a zároveň žádám o objednání další lahvičky jelikož mi už dochází. 

Přeji Vám mnoho spokojených zákazníku, tak jako jsem já a určitě Vás budu doporučovat. 

Petra

tn Depositphotos 1827432 l

Další věc, která dokáže život ničit a dělat z nás osobu, která je zmítána osudem a často přáními a potřebami druhých je sebevědomí respektive jeho nedostatek. S tím často souvisí neschopnost říci ne a to, že neumíme stavět své potřeby na první místo. Takových konkrétních referencí jsem našla za loňský rok 10.

Se svými esencemi jsem spokojená a vidím pozitivní změny v mém sebevědomí. Již několikrát jsem se odvážila ozvat ve svůj prospěch a setkávám se s pozitivní zpětnou vazbou na to, jak jsem se změnila. Iveta


tn Depositphotos 2586616 xl


Někdy jsme bezdůvodně zmítané zlostí, nedokážeme se ovládat, urážíme se, žárlíme. A to vše má negativní vliv na naše okolí. Často jsou první na ráně děti nebo partner. V rubrice Reference jsem našla 41 zkušeností klientek, které by se daly shrnout pod slogan: Jsem teď klidnější žena.

Mila Martino, diky za email.. vlastne jsem Vam chtela psat hned prvni tyden.. :) je mi lepe, rekla bych, ze mnohem. Jsem podstatne klidnejsi, trpelivejsi… a spokojenejsi… obcas samozrejme v navalu kazdodennich starosti vybuchnu, ale je to rozhodne mene casto, nez driv. A k okoli jsem take mnohem shovivavejsi. Takze timto dekuji a brzy me tam mate pro dalsi lahvicku :)  Kamila

tn Depositphotos 6316557 original

Období po Vánocích a pak červen jsou známá pro studenty jako zkoušková období. K tomu patří také státnice, dopisování diplomek a bakalářských prací. Spousta studentů bojuje s prokrastinací, malým sebevědomím či strachem ze zkoušek. Našla jsem 8 úspěšných studentů, kteří se podělili o své úspěchy u státnic či se závěrečnými pracemi.

Velmi děkuji za kapičky na míru a s potěšením oznamuji, že jsem zvládla státnice a jsem bakalář. Cítila jsem se klidnější a jistější a před komisí jsem byla v klidu a podala maximální výkon bez přešlapů a chyb. Cítím, že díky kapičkám už nejsem na sebe tolik tvrdá, lépe přemýšlím než něco řeknu a nejsem tolik ve stresu. Bylo to jako zázrak a všechen strach byl někde pryč, odsunut a já byla sama sebou a rozhodnutá, že ty vědomosti mám a jedu si pro titul! Velmi děkuji za kapičky a ráda se k vám budu i nadále vracet. Tereza

tn Depositphotos 1618311 xl

Jako poslední časté téma jsem si nechala „Nepříjemné myšlenky“. Sedm referencí se týká přímo tohoto tématu. Tyto myšlenky často přicházejí jako součást úzkosti či diagnozy OCD.

Vypadá to skvěle a cítím se skvěle!!
Daří se mi úplně v pohodě potlačovat negativní myšlení, občas nějaká myšlenka tohoto typu přijde, ale zase rychle zmizí. Více se teď soustředím na to, co se děje a nevracím se do minulosti ani neřeším příliš budoucnost. jsem nadšena
účinkem esencí a mnohokrát Vám děkuji za pomoc.
Petra

tn Depositphotos 33978115 original


Když sečtete výše uvedená čísla, nevyjde Vám celkový počet referencí. Důvod je v tom, že některé z nich se nedají zařadit do jednoho tématu. Vyřešené problémy se tam prolínají. Podívejte se do rubriky Reference a zkuste si najít (Ctrl+F) témata, která Vás zajímají.
Na závěr jsem si nechala jen kraťoučké závěry referencí, které mi vždy udělají velkou radost.


Takze velke diky, protoze diky Vam zase ziju, jsem mnohem silnejsi a odhodlána zmenit svuj zivot!  Jana

Opravdu vám vděčím za lepší pohled na život a zvládání jeho úskalí. Děkuji. Věra
 
Esence tedy nejen, že naplnily všechna má očekávání, ale dokonce je předčily! Mnohokrát Vám děkuji za Váš čas při konzultaci a perfektní kombinaci namíchaných esencí! 
Pavlína

Mockrat Vam dekuji, diky Vam a kapickam ziju opet ten zivot, ktery jsem zila drive! Lucie


Bachovy esence fungují. Vidím to každý den na svých klientkách. Pokud potřebujete najít sílu, zabojovat s některými věcmi ve Vašich životech, změnit sebe, tak tohle je cesta.
Napište mi a objednejte se na osobní či emailovou konzultaci. Nebo se jen zeptejte, zda může Bachova terapie pomoci i Vám.
Neodkládejte lepší život! Rok 2016 uteče hrozně rychle a bylo by smutné se na jeho konci otočit a zjistit, že se zase nic nezměnilo.